Szukaj

Produkty

Kategorie

Kolekcje

Producenci

Brak wyników

Skin & Coat - dla zdrowej skóry i sierści koni

219.00 PLN

Dostawa: 1-4 dni dni
 • Dla lśniącej i zdrowej sierści
 • Idealne dla koni i kuców, które mają matową, słabą sierść
 • Zawiera 13 składników, które wspomagają kondycję sierści

Lubimy widzieć nasze konie z błyszczącą sierścią i zdrową skórą, ale sierść i skóra to nie tylko ładny wygląd! 
Skin & Coat zawiera wysoki poziom przeciwutleniających witamin C i E, które okazały się mieć ogromny znaczenie dla zdrowia skóry.

Skóra nie tylko odpowiada za kontrolę temperatury ciała i produkcję witaminy D ze światła słonecznego, ale chroni również konia przed czynnikami środowiskowymi. Należą do nich światło słoneczne, owady, bakterie, pleśnie, grzyby i zanieczyszczenia atmosferyczne, takie jak ozon, azot i dwutlenek siarki.

Częste mycie koni zwiększa również ryzyko łuszczenia się i infekcji skóry. Należy pamiętać, że zły stan skóry może doprowadzić do utraty kondycji i pogorszenia stanu zdrowia u konia.

13 niezbędnych składników odżywczych w Skin&Coat

Skin & Coat zawiera 13 niezbędnych składników odżywczych wspierających zdrową sierść i skórę, w tym kwasy tłuszczowe Omega 3. Innymi niezbędnymi składnikami dla zdrowej sierści i skóry są:

 • cynk, który wspiera wzrost pokrywy włosowej,
 • MSM jako źródło siarki, która z kolei jest budulcem białka keratyny, głównego składnika zarówno sierści, jak i skóry,
 • biotyny, która wspiera stymulowanie produkcji keratyny przez komórki skóry.
 1. Metionina
  Metionina jest jednym z dziewięciu niezbędnych aminokwasów, które muszą być pozyskane z diety. Metionina jest jednym z czterech aminokwasów zawierających siarkę. Włosy składają się głównie z białka zwanego keratyną o wysokiej zawartości cysteiny i metioniny. Cysteina jest aminokwasem warunkowo niezbędnym, co oznacza, że ​​produkowana jest w organizmie, ale jej niedobór może pojawić się, gdy koń jest chory lub pod wpływem długotrwałego silnego stresu.

  Metionina jest również niezbędna do produkcji kolagenu, który jest głównym składnikiem strukturalnym skóry. Oznaki niedoboru metioniny mogą obejmować zmiany skórne i wypadanie włosów. Ale należy również uważać na przedawkowanie! 

 2. Metylosulfonylometan (MSM)
  MSM jest stosowany ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne. Jest także bogatym źródłem siarki (patrz metionina). MSM wpływa na poprawę jędrność, teksturę i elastyczność skóry oraz jakość rogu kopytowego.

 3. Witamina C (jako monofosforan askorbylu)
  Witamina C odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowia skóry. Promuje różnicowanie keratynocytów (komórek, które stanowią 90% zewnętrznej warstwy skóry) i jak sugeruje ich nazwa, wytwarzają białko Keratyna. Komórki te zawierają wysoki poziom witaminy C. Normalna, zdrowa skóra potrzebuje wysokich stężeń witaminy C, aby zapewnić nienaruszoną barierę ochronną skóry, chronić przed uszkodzeniem UV i ograniczyć stany zapalne.

  Niedobór witaminy C może prowadzić do złej kondycji skóry i może powodować atopowe zapalenie skóry,a także lipcówkę. Konie mogą wytwarzać własną witaminę C, w przeciwieństwie do ludzi, ale z powodu diety, ćwiczeń fizycznych, wieku lub choroby wiele koni ma jej bardzo niski poziom we krwi.
  Koń słabo wchłania czysty kwas askorbinowy w porównaniu z monofosforanem askorbylu, stąd wszystkie nasze suplementy zawierają jedynie witaminę C w postaci monofosforanu askorbylu.

 4. Morskie źródło Omega 3
  Badania na koniach wykazały korzystny wpływ suplementacji omega 3 na zdrowie skóry koni. Wykazano, że morskie źródła omega 3 (ryby morskie, algi, owoce morza) dodatkowo wzmacniają odpowiedź immunologiczną. Zasadniczo to właśnie oleje dają połyskliwy wygląd sierści.

 5. L-Arginina
  L-arginina to kolejny warunkowo niezbędny aminokwas (jak metionina). Arginina jest prekursorem tlenku azotu (NO), który bierze udział w kontroli przepływu krwi i ciśnienia krwi, a także jest ważnym neuroprzekaźnikiem. W hodowli ekspozycja fibroblastów skóry (komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie kolagenu i naprawę uszkodzonej skóry) na argininę zachęca je do podziału i wzmacnia obronę immunologiczną, co jest ważne w gojeniu się ran. Wykazano również, że suplementacja argininy zwiększa produkcję białka w gojeniu się ran po oparzeniach.

 6. Witamina A.
  Witamina A nie jest pojedynczym związkiem, ale grupą obejmującą retinol, retinaldehyd, kwas retinowy i karotenoidy prowitaminy A, w tym beta-karoten, alfa-karoten, gamma-karoten i kryptoksantynę. Niedobór witaminy A prowadzi do nieprawidłowego pogrubienia skóry zwanej hiperkeratozą, w której skóra ma nienormalnie wysoki poziom keratyny.

 7. Witamina E.
  Witamina E jest głównym przeciwutleniaczem obecnym w skórze. Konie nie mogą wytwarzać witaminy E i należy ją pozyskiwać z diety. Zużyci witaminy E zwiększa się u starszych koni, koni zestresowanych i koni chorych. Ubytek witaminy E w skórze może być indukowany przez promienie UVB lub wolne rodniki wytwarzane przez promienie UVA. Ozon w powietrzu może również prowadzić do wyczerpania witaminy E. Witamina E może zapobiegać oznakom starzenia się skóry! 
  Witaminę E można kupić również w naszym sklepie - Natural E

 8. Cynk
  Cynk jest niezbędnym minerałem dla metabolizmu, funkcji odpornościowych i gojenia się ran. W cynk bogate są rośliny strączkowe, takie jak lucerna, koniczyna, groszek, ciecierzyca i soja. Cynk odgrywa również rolę w naprawie błony śluzowej jelit. Ciało nie magazynuje nadmiaru cynku, dlatego należy go regularnie pozyskiwać z diety. Niedobór cynku może powodować powolne gojenie się ran, wypadanie włosów oraz szorstką i / lub suchą skórę. Badanie na koniach wykazało, że karmienie organicznym cynkiem (chelatem) zwiększało elastyczność i jakość sierści.

 9. Miedź
  Miedź jest niezbędnym minerałem zaangażowanym w funkcję enzymów przeciwutleniających. Badanie na koniach wykazało, że karmienie organiczną miedzią (chelat) zwiększa elastyczność i jakość sierści. Miedź bierze udział w namnażaniu komórek brodawki skórnej, które są komórkami zaangażowanymi we wzrost włosów.  Miedź bierze również udział w syntezie keratyny (białka włosów).

 10. Biotyna
  Biotyna technicznie nazywana jest witaminą B7. Biotyna musi być pozyskiwana z diety (np. Lucerna, owies, jęczmień, śruta sojowa) lub wchłaniana z przewodu pokarmowego, gdzie może być wytwarzana przez niektóre gatunki bakterii. Wysoki poziom biotyny występuje w rogu kopytowym, ale także we włosach. 

 11. Witamina K.
  Witamina K jest jedną z czterech rozpuszczalnych w tłuszczach witaminą i występuje w dużych ilościach w zielonych warzywach i ciemnych jagodach. Często jest najlepiej znany ze swojej roli w krzepnięciu krwi, ale witamina K odgrywa ważną rolę w produkcji i utrzymaniu zdrowej skóry.

 12. Witamina B6
  Witamina B6 jest ważnym składnikiem odżywczym, który służy jako kofaktor dla co najmniej 110 różnych enzymów. Witamina B6 jest ważnym czynnikiem dla wzrostu i naprawy skóry. Niedobór witaminy B6 prowadzi do zahamowania syntezy kolagenu i stanów zapalnych skóry.

 13. Selen organiczny (z drożdży)
  Selen jest ważnym składnikiem przeciwutleniającego enzymu peroksydazy glutationowej, który działa w połączeniu z nieenzymatycznymi przeciwutleniaczami, takimi jak witamina E i witamina C, aby chronić błony komórkowe przed utleniaczami. 

  W składzie znajduje się również Mikronizowane siemię lniane
  Oleje Omega 3 z siemienia lnianego. W badaniach udowodniono pozytywny wpływ mikronizowanego siemienia lnu na konie z lipcówką, aby zmienić profil kwasów tłuszczowych włosów i zmniejszyć stan zapalny. Ponadto olej w diecie powoduje lśniący wygląd sierści. 
  Mikronizowane siemię lniane można kupić również jako osobny suplement. 

Zalecane dawkowanie Skin&Coat:

Miarka 25 ml = 16,3 g

Produkt powinien być podawany przez co najmniej 30 dni, rozdzielając między 2-3 posiłki.

- Kucyki: waga ok. 250kg - 2 miarki
- Konie: waga ok. 500kg - 3 miarki
- Duże konie: waga ok. 750kg - 4 miarki

Nie zwiększaj zalecanej dawki.

Składniki aktywne: 

Aktywne składniki według dziennego tempa karmienia, abyś dokładnie wiedział, co otrzymuje Twój koń.

SkładnikiNa porcję 49g = 3 miarki
Witamina E (naturalna) 1500 IU
Selen (organiczny)2 mg
Biotyna30 mg
Kwasy Omega 3 5g
MSM5 g
Witamina C (monofosforan L-askorbylu) 5g
L-arginina1 g
Metionina5 g
Witamina A20 000 IU
Witamina K 20 mg
Witamina B620 mg
Miedź (chelat)100 mg
Cynk (chelat)300 mg
Mikronizowane siemię lniane10g

Kompozycja:

Mikronizowane siemię lniane, metionina, metylosulfonylometan (MSM), monofosforan askorbylu (witamina C), morskie źródło omega 3, mąka ryżowa, L-arginina, witamina A, witamina E, chelatowany cynk, chelatowana miedź, biotyna, witamina K, witamina B6 selen organiczny (z drożdży).

Składniki analityczne:

 • Białko 6%; 
 • Włókno 1%; 
 • Oleje i tłuszcze 1,5%; 
 • Popiół 2%; 
 • Wilgotność <3%; 
 • Sód <1%; 
 • Wapń <1%; 
 • Fosfor <1%.

Dodatki (na kg):

Witamina A (3a672a) octan retinylu 408 KIU / kg
Witamina E (3a700) octan all-rac-alfa-tokoferylu31 KIU / kg
Miedź (E4) z hydratu aminokwasu chelatowego2,0 g / kg
Chelat cynku (3b612) z hydrolizatów białkowych6,1 g / kg
DL metionina (3c301)102 g / kg
L-arginina (3c3.6.1)20,4 g / kg
Witamina B6 (3a831)0,41 g / kg
Selenizowane inaktywowane drożdże (3b8,10)17,8 g / kg
Monofosforan L-askorbylu (3a312)341 g / kg
Biotyna (3a880)0,61 g / kg
Selen (E8)19 mg / kg

Tutaj zostaną wyświetlone opinie od twoich klientów

Zainstaluj aplikację Shoplo Reviews

Przejdź do aplikacji

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z nowościami? Zostaw swój adres e-mail

Tężec u koni i źrebiąt - objawy, skutki oraz szczepienie.

Tężec u koni i źrebiąt - objawy, skutki oraz szczepienie.

Tężec to niebezpieczna choroba, która wśród koni jest wysoko śmiertelna.

Przeczytaj więcej
Czarci pazur i kurkuma: czy mogą podrażniać koński żołądek?

Czarci pazur i kurkuma: czy mogą podrażniać koński żołądek?

Częstym wyborem przy stanach zapalnych są suplementy opierające się na czarcim pazurze i kurkumie....

Przeczytaj więcej
Czy otyłość może wywoływać stan zapalny u koni?

Czy otyłość może wywoływać stan zapalny u koni?

Otyłość u konia, tak samo jak u ludzi, może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Ochwat, problemy...

Przeczytaj więcej

Koszyk

Twój koszyk jest pusty

Wybierz pierwszy produkt

Powiadomienie o dostępności produktu

Wybierz swój wariant i podaj adres email a powiadomimy Cię gdy produkt będzie możliwy do zamówienia.

Cena zestawu: %bundleSum%
Anuluj